Autor: Robert Śniegocki

Komentarze ekspertów

Złoto pod presją Wall Street i rekordowo niskiej awersji do ryzyka

1270 dolarów – tyle trzeba było zapłacić za uncję złota w miniony piątek. To oznacza, że królewski kruszec zanotował minimalny spadek, mimo że z USA napłynęły pozytywne dla tego metalu wieści – na nowego szefa Rezerwy Federalnej wybrano Jerome’a Powella, który będzie kontynuował politykę Janet Yellen, a dane o zatrudnieniu okazały się słabsze niż prognozowano. Złoto znajduje się jednak pod wpływem umacniającej się giełdy i zerowej awersji do ryzykach na rynkach globalnych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

Rynek złota nie zakłada Frexitu

Notowania złota zakończyły miniony tydzień na remis. Uncja zamknęła handel w piątek lekko poniżej 1250 dolarów. „Winowajcą” okazał się drożejący dolar, który odreagował zeszłotygodniową przegraną Donalda Trumpa w amerykańskim Kongresie. Światowy popyt na złoto w nadchodzących tygodniach powinien pozostawać jednak mocny, ze względu na rozpoczęcie rozwodu Wielkiej Brytanii z Unią Europejską oraz nadchodzące wybory prezydenckie we Francji.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

Złoto rośnie po przegranej Trumpa, a w Polsce rekordy sprzedaży

Coraz słabszy dolar i spadki na Wall Street windowały ceny metali szlachetnych w minionym tygodniu. Kurs złota poszedł w górę o ponad procent i zamknął handel w piątek niewiele poniżej 1250 dolarów za uncję. Dwukrotnie mocniej podrożało srebro, które kosztuje już blisko 18 dolarów za uncję. Tymczasem polskie media obiegła informacja o rekordowej sprzedaży złota w 2016 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

Złoto wciąż tanie

Rewelacyjne nastroje na giełdach w USA oraz nadchodząca podwyżka stóp procentowych sprawiły, że złoto zakończyło miniony tydzień blisko 1,5-proc. stratą. Był to piąty tydzień spadków cen z rzędu i najdłuższa taka seria od listopada ubiegłego roku. Rynek wycenia uncję złota na poziomie poniżej 1160 dolarów i powoli zbliża się do minimów z początku 2016 roku. Z kolei w Polsce, niska cena złota, sprawia, że zainteresowanie fizycznym kruszcem jest rekordowe.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

Złoto zaskakująco w dół po wygranej Trumpa

Donald Trump miał być przyjacielem złota, a okazał się jego największym wrogiem. Zwycięstwo tylko przez krótki moment windowało cenę kruszcu. Później metal wyłącznie tracił. Inwestorzy zauważyli, że w swojej „victory speech”, Trump dużą uwagę poświęcił tempie wzrostu PKB i odbudowie krajowej infrastruktury. Odebrali to jako zapowiedź podniesienia stóp procentowych w najbliższej przyszłości.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

Złoto kończy tydzień na remis. Czy nowa prognoza od Credit Suisse się sprawdzi?

Po fatalnym otwarciu października, w drugim tygodniu kurs złota stabilizował się powyżej 1250 dolarów za uncję. Postępujące umocnienie dolara nadal nie służy posiadaczom kruszcu – w minionym tygodniu amerykańska waluta zyskała ponad 2 procent. Czy wzrosty na dolarze, a co za tym idzie gorsza kondycja złota mają swój kres? Głos w sprawie przyszłości cen zabrała globalna instytucja.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

Na rynku srebra ponownie duże nerwy. Padło ważne wsparcie

Tydzień na rynku złota charakteryzował się totalną flautą. Kurs przez większość czasu odbijał się w wąskim przedziale 1320-1335 dolarów za uncję, walcząc na zmianę z umacniającym się dolarem i kolejnymi rekordami na Wall Street. Ostatecznie kurs spadł o pół procent, zamykając piątkową sesję na poziomie 1323 dolarów za uncję. Mylą się jednak ci, którzy myślą, że tydzień na całym rynku metali szlachetnych był nudny. Na uwagę zasługują notowania srebra.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1